Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forumas šunų augintojams ir mylėtojams
 
rodiklisPagrindinisLatest imagesIeškotiRegistruotisPrisijungti
Forumas šunų mylėtojams ir augintojams - nedelsk ir prisijunk prie mūsų!

 

 Interviu su Rodezijos Ridžbekų veislynu ''Auksinis Feniksas''

Go down 
4 posters
AutoriusPranešimas
Melodija
Administratorius
Administratorius
Melodija


Pranešimų skaičius : 439
Join date : 2010-04-16

Interviu su Rodezijos Ridžbekų veislynu ''Auksinis Feniksas'' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Interviu su Rodezijos Ridžbekų veislynu ''Auksinis Feniksas''   Interviu su Rodezijos Ridžbekų veislynu ''Auksinis Feniksas'' EmptyPir. 01 30, 2012 5:38 pm

Kalbiname veislyną ''Auksinis Feniksas'' group

Interviu su Rodezijos Ridžbekų veislynu ''Auksinis Feniksas'' Id59p0


Visų pirma, dideliausias ačiū už sugaištą laiką atsakinėjant į klausimus! Pirmasis, ir turbūt pats aktualiausias klausimas būtų - Kodėl Rodezijos Ridžbekas? Kaip susipažinote su veisle ir kuo šie šunys jus sužavėjo? Kaip jūsų namuose atsirado pirmasis šios veislės atstovas?


Sveiki. Labai malonu, kad imate interviu būtent iš manęs, iš veislyno Auksinis Feniksas. Su malonumu atsakysiu į Jūsų pateiktus klausimus. Taigi... Pirmą kartą juos pamačiau 2004 metais, žurnale "Didysis šuo". Nuo to karto aiškiai žinojau, kad kažkada ir mano namuose apsigyvens tokios veislės šuo. Mane visad labiau traukė dideli šunys, medžiokliniai. Labai daug jais domėjausi, buvome nuvykę į tuo metu vienintelį Lietuvoje veislyną "Iš Vytėnų", kur veisėjai mums suteikė galimybę artimiau susipažinti su jų auginama kalyte Bonita. Realybėje ridžbekas paliko dar didesnį įspūdį. Po to nuvažiavome į Latvijoje vykusią Tarptautinę šunų parodą, kur pamatėme Sindi. Labiau pabendravus su jos šeimininke, sužinojome, kad Sindi laukiasi mažylių ir būtent nuo to patino, kuris man labai patiko! Abejonių neliko. Apsikeitėme kontaktais ir nekantriai laukėme skambučio apie būsimą vadą. Taigi, po kelių mėnesių laukimo, 2005 metų vasario mėnesį, mūsų namuose atsirado Neila.


Papasakokite trumpai, kokiomis savybėmis pasižymi šie nuostabūs šunys?

Kalbant apie išvaizdą, Rodezijos ridžbekai (taip pat ir Tailando ridžbekai) turi bruožą, kuris išskiria juos iš visų kitų veislių. Tai - ridžas (nugaros plaukai, augantys į priešingą pusę). RR ridžas yra griežtai apibrėžtas, t.y. būtinai turi turėti 2 simetriškus verpetus ir tęstis nuo keteros iki klubų (per visą nugarą). Tuo tarpu Tailando ridžbekų ridžas gali turėti daugiau nei 2 verpetus, jis gali būti įvairių formų.
O kas liečia charakterį, tai RR yra labai savarankiški ir protingi šunys. Jis visada prieš kažką darydamas pirmiausia pagalvos, ar tai daryti verta sypt tai ne tokia veislė, kuri atneš kiekvieną numestą kamuoliuką ar pagalį. Jie įtariai žiūri į svetimus žmones. Taip pat RR yra medžioklinė veislė (paskirtis buvo surasti liūtą ir atvyti jį link medžiotojo), tačiau toli nuo šeimininko nebėga. Kiekvienam ridžbekui yra būtina dresūra bei socializacija. Netinkamai auklėjamas ir mažai socializuotas šuo gali būti agresyvus tiek kitiems šunims, tiek žmonėms.

Interviu su Rodezijos Ridžbekų veislynu ''Auksinis Feniksas'' S1u8ub

Ar dažnai rodotės šunų parodose, kokiais titulais galite pasididžiuoti? Kiek man žinoma - tai ganėtinai reta veislė. Ar daug konkurentų sutinkate ringe?

Prieš keletą metų palyginus dažnai dalyvaudavau šunų parodose. Su Neila apkeliavome nemažai, buvome Pasaulinėse parodose Lenkijoje, Švedijoje, kur Neila buvo atrinkta į geriausiųjų kalyčių 8-uką savo klasėje (kiekvienoje klasėje būdavo po maždaug 40 dalyvių). Susirinkus kelių šalių čempiono titulus, registruodavau Neilą tik į tas parodos, kur teisėjaudavo įdomūs teisėjai. Šiuo metu mane taip pat galima sutikti parodose, kadangi tai yra mano hobis, tačiau dabar dažniau dirbu ringuose sekretore ar asistente.
Lietuvos parodose dalyvauja palyginti mažai ridžbekų, nacionalinėse būna tik 2-6, o tarptautinėse jau daugiau, iki 20.

Kaip kilo mintis įkurti veislyną? Kas sugalvojo tokį neįprastą ir įdomų pavadinimą?

Kai pirkau Neilą, jau tada žinojau, kad ateityje norėsiu užsiimti veisimu, įvežti į Lietuvą naujų kraujų. Na, pavadinimas yra labai paprastas, bet mitinis feniksas man turi labai gražią prasmę - jis simbolizuoja amžinybę ir prisikėlimą.

Visiems aktualus klausimas - sakykite kiek vidutiniškai kainuoja šuniukas iš jūsų veislyno? Ar brangus šių šunų išlaikymas?

Lietuvoje parodinės klasės šuniukai kainuoja 1000-1500 eurų, neparodinės 500-700 eurų. Užsienyje kainos gali šoktelti ir dvigubai. Išlaikyti ridžbeką kainuoja tiek pat, kiek kainuotų kito didelio šuns laikymas. Reikalingas geras kokybiškas ėdalas, veterinaro paslaugos.

Papasakokite trumpai - kokius šuniukus jūs siekiate išveisti? Kokio amžiaus šuniukai palieka jūsų namus, ir ar labai atidžiai renkate naujus ''tėvelius''? sypt

Mano veislyno tikslas - veisti tipiškos išvaizdos bei charakterio šunis. Labai didelį dėmesį skiriu į šunų sveikatą, temperamentą. Šuniukai veislyną palieka sulaukę ne mažiau 8 savaičių ir jau turėdami skiepą, dokumentus ir mikročipą. Prieš parduodama mažylį nemažai bendrauju su būsimais pirkėjais. Ne kartą atsisakiau parduoti šuniuką dėl tam tikrų priežasčių. Visada pasirašome "Pirkimo-pardavimo sutartį", kuri apibrėžia tiek mano, kaip veisėjos, tiek šuniuko šeimininko teises. Su dauguma šuniukų šeimininkų dar ir dabar gan dažnai bendraujame, o su kai kuriais tapome ir labai gerais draugais.



KONTAKTAI
Šarūnė Kairytė
+370 624 08703
auksinis_feniksas@yahoo.com
skype: auksinis-feniksas
Utena, Lithuania


Paskutinį kartą redagavo Melodija, Pir. 01 30, 2012 5:49 pm. Redaguota 3 kartus(ų)
Atgal į viršų Go down
https://manosuo.lithuanianforum.com
Skorpionė
Administratorius
Administratorius
Skorpionė


Pranešimų skaičius : 527
Join date : 2010-04-16
Miestas : Plungė

Interviu su Rodezijos Ridžbekų veislynu ''Auksinis Feniksas'' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Interviu su Rodezijos Ridžbekų veislynu ''Auksinis Feniksas''   Interviu su Rodezijos Ridžbekų veislynu ''Auksinis Feniksas'' EmptyPir. 01 30, 2012 5:41 pm

Super!! Buvo labai labai įdomu skaityti. jega Ačiū Auksiniui Feniksui už nuostabų interviu. wub
Atgal į viršų Go down
UgneWinner
Naujokas
Naujokas
UgneWinner


Pranešimų skaičius : 8
Join date : 2012-01-30
Age : 24

Interviu su Rodezijos Ridžbekų veislynu ''Auksinis Feniksas'' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Interviu su Rodezijos Ridžbekų veislynu ''Auksinis Feniksas''   Interviu su Rodezijos Ridžbekų veislynu ''Auksinis Feniksas'' EmptyPir. 01 30, 2012 7:59 pm

Aha, man irgi patiko skaityti juokas
Atgal į viršų Go down
Deito
Narys
Narys
Deito


Pranešimų skaičius : 177
Join date : 2012-01-22
Miestas : Vilnius

Interviu su Rodezijos Ridžbekų veislynu ''Auksinis Feniksas'' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Interviu su Rodezijos Ridžbekų veislynu ''Auksinis Feniksas''   Interviu su Rodezijos Ridžbekų veislynu ''Auksinis Feniksas'' EmptyTr. 02 01, 2012 6:52 pm

Patiko skaityti happy Viliuosi, jog ateityje sutiksime dar daugiau interviu blush
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Interviu su Rodezijos Ridžbekų veislynu ''Auksinis Feniksas'' Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Interviu su Rodezijos Ridžbekų veislynu ''Auksinis Feniksas''   Interviu su Rodezijos Ridžbekų veislynu ''Auksinis Feniksas'' Empty

Atgal į viršų Go down
 
Interviu su Rodezijos Ridžbekų veislynu ''Auksinis Feniksas''
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-
» Rodezijos ridžbekas
» Siūlymai dėl interviu

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
 :: Šunys :: Interviu-
Pereiti į: